Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

// teknik bilgisayar ve güvenlik sistemleri

Network Sistemleri Ve Hizmetleri

Ağ altyapısı genel olarak pasif bileşenlerden oluşur. Bu pasif bileşenler; Kablo kanalları, prizler, kablolar, paneller, kabinlerdir. Bu pasif bileşenlerin görevi ise bilgisayarları birbirlerine bağlamaktır. Aktif cihazların görevi ise ağ altyapısı üzerindeki iletişimi sağlamaktır. Aktif cihazlar; bilgisayarlar ve bilgisayar üzerinde çalışan yazılımlardır. Bunun dışında ağ trafiğini yöneten hub, switch, router, firewall gibi cihazlar bulunmaktadır. Ve kablosuz ağ cihazları ve print server gibi ağ üzerinden hizmeti kullanıcılara ulaştıran cihazlarda olabilmektedir. Ayrıntılı olarak network altyapı hizmetleri aktif cihazlarını anlatacak olursak; Hub kendine gelen sinyalleri güçlendirerek ağ ekipmanlarına dağıtır. Switchler de daha karmaşık hublar olarak adlandırılabilir. Bunlar da yine ağ performansını arttırır. Router ise ağdaki bilgisayarların yönlerini bulmalarını sağlar. Firewall ise diğer ağlardan gelecek saldırılara karşı bilgisayarınızı korur.

Genel olarak network altyapı hizmetleri de ağ kurulumu ve ağ sorun giderme hizmetleri olarak ikiye ayrılır. network altyapı hizmetleri, ağ kurulumu ile ilgili hizmetler; genel olarak ağ yapısının projelendirilmesi, ağ cihazlarının (kabinlerin, panellerin) montajı, elektrik altyapısının montajını kapsar. Ağ kurulumu hizmetlerinde bunların dışında ağ cihazları kurulumu yapılır, cihazlar ayarlanılır ve çalıştırılır. Ağ sunucusunun işletim sistemlerinin kurulumu da yapılır. Ağ ve internet hizmetlerinin de kurulumu yapılır ayrıca bu hizmetler düzenlenir ve çalıştırılır.

              Ağ kurulumu sonrasında ise belli arızalar yaşanabilir. Bu konuda da ağ sorun giderme hizmetleri devreye girer. Ağ sorun giderme hizmetlerinde proje yeni baştan yapılandırılır ve hatalar tespit edilir. Hatalar düzeltilir. Eğer gerekli ise kablo kanalları, prizler, elektrik altyapısı yenilenir. Ağda genel olarak yavaşlık ve bağlantı sorunları olabilir. Ağ sorun giderme hizmetleri bağlantı sorunlarını ve hatalarını da düzeltir. Ağ cihazlarında sorun tespit edilirse cihazlar tamir edilir, gerekirse yenilenir, yeniden ayarlanır ve çalıştırılır. Ağ sunucu işletim hizmetlerinde, ağ ve internet hizmetlerinde de sorun olabilir. Bu sorun tespit edilir, düzeltilir.

Neler Yapıyoruz?

01.
Network Kurulumu ve Yapılandırma

İşletmenizin ihtiyaç duyduğu network sistemi belirlenir ve özel ihtiyaçlarınıza göre kurulumu sağlanarak yapılandırılır. Network hizmetinizin tüm bağlantı, yönetim ve uygulama bilgileri tarafınıza iletilerek, sistem üzerinde yetkiniz tanımlanır.

03.
Yönlendirme ve Anahtarlama

Son teknoloji kullanılarak ağınız üzerinde yapılacak olan yönlendirme ve anahtarlama çalışması ile sisteminiz yerel ağ ve internet üzerinde veri iletimini çok daha güvenli hale getirerek, firma içi ve dışı veri alışverişinizi baştan sona şifreler.

 
03.
Gelişmiş Güvenlik Duvarı

Network hizmetlerinde bulunan gelişmiş güvenlik duvarı sayesinde işletmenizin tüm bağlantıları güvenli bir katman üzerinden sürdürülür ve sisteme izinsiz girişler engellenerek sistem güvenliği sağlanır.

Detaylı Bilgi veya Hizmet Talebi İçin;

Bize Hemen Ulaşabilirsiniz